Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Statybos teisė ir savavališkų pastatų įteisinimas

statybų įteisinimasNaujų pastatų ar statinių statybos darbai turi būti atliekami tinkamai, tačiau pirmiausia derėtų pasirūpinti visais teisiniais formalumais. Įvairių objektų statybos teisė suteikiama ne visiems, viskas turi savo taisykles, reikalavimus ir įsipareigojimus. Būtent todėl svarbu tinkamai išmanyti visą eigą, kadangi netinkamai pastatytą ar įrengtą pastatą gali reikėti ir nugriauti. Kaip viso to išvengti?

Kai statybų objektas neturi jo patvirtinančio dokumento, tai yra savavališka statyba. Jei toks pastatas ar objektas neturi leidimo, jis nėra legalus ir įteisintas. Tai lygiai taip pat galioja ir ne projekto vietoje statomiems objektams ar statiniams, kurių charakteristika neatitinka reikalavimų, projekte nurodyto plano, konstrukcijų ir išmatavimų. Statybų įteisinimas yra būtinas, kadangi nesilaikant projekto ir neturint statybos leidimo patvirtinančio dokumento taikomos administracinės baudos, o statinį gali prireikti net ir nugriauti.

Tačiau neverta nusiminti net ir tuomet, kai savavališka statyba jau išplėtota. Pagal Statybos įstatymo pataisas tokio pobūdžio statybą vis dėlto dar galima įteisinti, tačiau tik tuomet, kai statinys atitinka savo projektą, neprieštarauja aplinkos apsaugos reikalavimams ir kitiems saugomų teritorijų, taršos, statybos inspekcijos kriterijams. Statybos teisė nėra suteikiama kiekvienam, tačiau tai nėra sudėtingas procesas. Tam reikia tinkamai pasiruošti ir nelaukti paskutinės minutės. Svarbiausia, kad nebūtų pažeista viešoji tvarka, saugomų teritorijų reikalavimai ir kiti įsipareigojimai.

Naujo pastato statybos leidimą gauti yra visai paprasta. Statybos legalizavimas atliekamas gyvenamojo miesto savivaldybėje. Projekto savininkas turi pats kreiptis į šią viešąją įstaigą. Kartu su savimi turi pateikti ir prašymą statybų leidimui išduoti, patį statinio projektą, projekte nurodytos vietos nuosavybės dokumentus ir visus kitus būtinus dokumentus. Tik tuomet savivaldybės administracija nustatys, ar tokio statinio statyba atitinka visus reikalavimus ir teritorijos plano charakteristiką. Statybų įteisinimas įgyvendinamas, kai projektą administracija pripažįsta tinkamu ir jį patvirtina.

Taigi, statybos projekto įteisinimas nėra sudėtingas procesas, tačiau tam reikia pasiruošti tinkamai ir jau iš anksto. Statybos teisė suteikiama tik tiems savininkams, kurių statybos projektas yra tinkamas ir puikiai suderintas su naujo statinio vietove. Viską atlikite tinkamai ir nereikės gailėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.