Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Vertinga informacija perkantiems mišką

miško hektaro kainaDažnai miškų mylėtojai teigia, kad investicija į miškus gali būti pelningesnė nei į akcijas. Greičiausiai kiekvienoje srityje galima gauti pelno, taip pat kaip patirti nuostolių. Aišku sunku lyginti investavimą į miškus ir akcijas, nes šios sritys yra labai skirtingos. Taigi šiame straipsnyje akcijas paliksime visai nuošalyje, tegul apie jas diskutuoja tos srities ekspertai, o mes kalbėsime apie miškų pirkimą.

Kaip pirkti mišką, kad tai būtų pelninga investicija, o ne pinigų praradimas?

Dažnai naujai „iškeptus“ miško savininkus po džiugesio bangos apima nerimas, ką dabar daryti? Daugeliui atrodo, kad miškas yra tiesiog miškas. Tačiau miškininkai tai mato visai kitaip. Miškas gali būti įvairaus dydžio, taip pat priklausyti tam tikrai grupei. Yra tam tikra grupė miškų, kuriuose neleidžiama kirsti medžių. Tad jei nusipirkote tokį mišką, kuriame uždrausta bet kokia ūkinė veikla, galime jums tik pasakyti, kad jau nieko čia nepakeisti. Tuomet pasikonsultuokite su specialistais kaip investicijos į šį mišką galėtų bent jau nedingti.

Labai dažnai miško savininkai suskumba parduoti medieną iš savo miško. Internete ir žiniasklaidoje galima rasti skelbimų, kad „Perkame mišką visoje Lietuvoje“. O ir visi kaip susitarę teigia, kad mišką perka daug brangiau nei jo konkurentai. Miškininkai pataria, kad aklai pasitikėti tokiais siūlymais yra pavojinga. Juk toks pirkėjas, tiesiog gali iškirsti jūsų mišką, o paskui net nežinosite ar gavote realią kainą už savo mišką. Jei nežinote kaip įvertinti mišką, kaip nustatyti jų amžių, o taip pat kaip rūšiuojama mediena, yra didelę rizika, kad būsite apgautas. Mes nenusiteikę jūsų gąsdinti, kad paskui į kiekvieną miško pirkėją žvelgtumėte kaip į potencialų apgaviką. Tačiau prieš pasirašant sutartį pasidomėkite apie savo mišką plačiau. Visuomet ieškokite didesnės bendrovės, kuri dirba ne vienerius metus.

Jei galvojate apie miško pirkimą, geriausia tai daryti didesniais užmojais. Jei būsite smuklus miško savininkas tai problemų turėsite daugiau, o darbus reikia atlikti visus. Pavyzdžiui, jei nedideliame plote nukirsite 20-30 medžių, tuomet galvosite kur juos dėti. Samdyti miškovežį gana brangu, su savo transportu neišveši, o jei paliksi gerą medieną ji kaip mat supus.

Smulkieji miško savininkai dažnai buriasi į kooperacijas. Tokiai organizacijai lengviau ir pasamdyti konsultantus ar prižiūrėtojus. O ir kartu organizuoti kirtimus yra daug paprasčiau.

Tad vienintelis ir svarbiausias patarimas, kad prieš perkant mišką turite aiškiai žinoti ką su juo darysite.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.