Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Bičių pikis (propolis). Natūralus antibiotikas ir jo stebuklai

pikis

pikis

Kai kalbama apie natūralius „vaistus“ ne retai išgirstame du pavadinimus: „bičių pikio“ ir „propolio“. Kartais net dėl to susiginčijama, tačiau nors pavadinimai skirtingi, produktas – tas pats. Kaip taip nutiko? Žodis „propolis“ – tai tarptautinis bičių pikio pavadinimas kilęs dar nuo graikų laikų (graikiškai šis žodis reiškia tai, kas yra „prieš miestą“), na o pikis – lietuviškas jo atitikmuo. Taigi, ką gali šis graikišką pavadinimą išsaugojęs bičių produktas?

 

Kas yra bičių pikis?

Bičių pikis, priešingai, nei daug kur rašoma, nėra visai bičių išskiriama medžiaga. Jame yra daug augalinių komponentų – sakų bei kitų biologiškai aktyvių augaluose esančių medžiagų ir tik dalis bičių gaminamo vaško. Įvairiuose šaltiniuose nurodoma, kad šis natūralus antibiotikas (bitininkai ir net gydytojai mėgsta jį taip vadinti) turi net 300 įvairių veikliųjų medžiagų.

Bičių pikis ne šiaip toks galingas. Juo bitės užsandarina visus avilio tarpus ir plyšius taip juos apsaugodamos nuo ligos sukėlėjų. Jei kam teko jo ragauti, turbūt nė nekils abejonių, kad jis atbaidyti gali ne tik savo klampumu, bet ir skoniu. Aištrokai gaivus poskonis atsiranda dėl gausiai į jį įpintų eterinių aliejų (ypač spygliuočių), o kartumas dėl dervų, kuriose gaisu flavanoidų ir fenolinių junginių.

 

Kuo bičių pikis gali mums būti naudingas?

                 Viskuo? Ir liaudies medicinos atstovai, ir net gydytojai propolį yra pamėgę (ypač kaip profilaktinę priemonę) dėl jo plataus protaikymo. Jis, galima sakyti, tinka viskam, tačiau mes geriausiai žinome jo imunitetą stiprinantį poveikį. Be to, bičių pikis vartojamas šalutiniam chemoterapijos poveikiui silpninti, vėžio rizikai mažinti, žaizdų gijimui, audinių rgeneracijai, dezinfekcijai. Bičių pikis naikina įvairius mikroorganizmus ir aktyvina mūsų įmunitetą, todėl gripo sezono metu yra gana populiari prekė. Visgi, reikėtų nepamiršti, kad tai yra natūralus antibiotikas, todėl jo veikimas pagrįstas ilgesniu ir nuoseklesniu vartojimu bei profilkatika. Tad, jei norime išvengti ligų ir sustiprėti, pradėkime jį vartoti dar iki gripas ir peršalimas ims barbenti į langus.

Dėl savo priešuždegiminio poveikio bičių pikis gali būti tituluojamas ir jaunystės eliksyru. Apsaugodamas mus nuo žalingų aplinkos veiksnių, jis padeda atitolinti senėjimo reiškinius. Elastino ir kolageno skaidulos ilgiau išlika odoje, todėl ji taip greit nesuglemba, yra skaistesnė bei lygesnė. Ar dėl to propolį reikia tepti ant odos? Deja. Čia galioja taisyklė –  visas grožis iš vidaus.

 

Bičių pikio vartojimas

Vienareikšmiško atsakymo, kaip vartoti bičių pikį nėra. Tai labiau priklauso nuo to, ko iš jo tikimąsi. Jis gali būti kramtomas. Nuo seno jį dėdavo ant skaudamo danties. Vaistinėse ir iš bitininkų dažnai galima įsigyti propolio, kuris „ištirpintas“ spirite, aliejuje ar vandenyje. Propolio aliejų galima tepti į nosies landas esant slogai, taip pat ant skaudančių vietų. Eterinį puškalą ar distiliatą patogu purkštis į gerklę – jis veikia ne tik vietiškai, tačiau ir patenka į virškinamąjį traktą, kuriame visos veikliosios medžiagos „išlaisvinamos“ ir nunešamos ten, kur jų labiausiai reikia.

Dėl stipraus bičių pikio poveikio reikėtų būti atsargiems duodant jo mažamečiams bei senjorams. Jei dėl vartojimo kyla abejonių – pasitarkite su savo gydytoju ir atraskite labiausiai tinkantį propolio vartojimo būdą. Tai ne tik puiki pagalba sergant, bet užtikrinta profilaktinė priemonė iš gamtos – be šalutinio poveikio (nebent kamuoja alergijos sudėtinėms dalims ir pan.).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.