Dangaus žibintai

Dangaus žibintai Lietuvoje yra legalūs, nors ir nelabai populiarūs. Po truputį jų populiarumas didėja. Tai galima pasakyti savaitgalio vakarais ilgiau nemiegant, kai staiga danguje pamatai keletą „NSO“. Jie ypač patinka vaikams, nes paleidžiant reikia uždegti dagtį. Vaikai ugnį ir laužus labai mėgsta, todėl dangaus žibinto paleidimas jiems yra gana įspūdinga procedūra.
Istorija
Dangaus žibintai atkeliavo iš Kinijos. Jie ten leidžiami jau daugiau nei 2500 metų. Generolas Kongmingas buvo apsuptas priešo karių, tada iš ryžių popieriaus padarė dangaus žibintą, prikabino raštelį ir pasiuntė žinutę toliau laukusiems savo kariams pavėjui. Iki šiol Kinijoje šie žibintai vadinami ir Kongmingo žibintais. Į Europą dangaus žibintai atėjo neseniai. Tačiau jie jau tapo gana populiarūs ir naudojami per įvairias šventes.
Saugumas
Pagrindinis klausimas apie šiuos dangaus žibintus yra ar jie saugūs. Jei kokybiški, jie saugūs, ir uždegti pastatų negali. Pagrindinis saugumo principas yra tas, kad žibinto kupolas gaminamas iš impregnuoto ryžių popieriaus, kuris neužsidega. Tokiu būdu nuo degančios kasetės liepsna nepersimeta į patį balioną, ir jis nukrenta sveikas, nors kasetė dar gali kurį laiką rusenti. Žibintas pakyla į 100 metrų aukštį, todėl jo negalima leisti šalia oro uostų. Kitose vietose jis oro transportui jokios grėsmės nekelia. Esant dideliam vėjui, apskritai nerekomenduojama leisti dangaus žibintų, nes jie gali apsiversti dar nepaleisti, nuskristi į medžius ir ten pakibti. Tai nieko neuždega, tačiau žibintas ir neskrenda su sau būdinga elegancija ir paslaptimi.
Kokybė tiesiogiai atsiliepia kainai. Kuo dangaus žibintas brangesnis, tuo kokybiškesnis. Taip pat Tailande pagaminti balionai laikomi kokybiškesniais. Kai kuriose šalyse įvestas draudimas (daugiausiai Lotynų Amerikoje – Brazilijoje, Argentinoje, Čilėje, Kolumbijoje ir t.t.).
Panaudojimas
Lietuvoje dangaus žibintus populiaru leisti vakare arba jau sutemus per įvairias šventes – vestuves, gimtadienius, krikštynas. Kartais prie žibinto yra prikabinami palinkėjimai, pasižadėjimai. Yra pasitaikę atvejų, kai palinkėjimus kažkas rado ir perdavė siuntėjams po keleto dienų po šventės. Tai labai malonus ir simbolinis aktas, suteikiantis šventei savotiško žavesio ir originalumo.
Dangaus žibintai dažnai yra palaikomi NSO – ateivių lėkštėmis, nes leidžiami grupėmis ir gali staigiai pakeisti kryptį, priklausomai nuo vėjo gūsio. Tai atrodo lyg skraidančios lėkštės, nors iš tikrųjų – niekuo nekalti dangaus žibintai.
Praskaidrinkite savo šventę – paleiskite keletą dangaus žibintų. Tai taps puikia atrakcija visiems vakaro svečiams, ypač vaikams.
2 thoughts on “Dangaus žibintai”