Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Domina automobilių vertinimas, kaip viskas vyksta?

Automobiliai yra daiktas, kurį turi beveik kiekvienas žmogus, dėl to visi žmonės domisi, kokios naujovės yra auto rinkoje. Kuomet norisi pirkti ir parduoti automobilį, susiduriame su automobilių vertinimu. Transporto priemonės (lengvojo automobilio, komercinio ir kt.) rinkos vertė yra svarbus rodiklis, norint parduoti ar pirkti transporto priemonę už realiausią kainą. Pardavėjui transporto priemonės rinkos vertės nustatymas padės pardavimo procesui ir išvengti galimų nuostolių, o pirkėjui tai bus geras vadovas, kaip išvengti per didelio mokėjimo už priemonę.

Kiek vertas automobilis?

Transporto priemonės rinkos vertės nustatymą atlieka nepriklausomas automobilių ekspertas ir įstatymų nustatyta tvarka pagal turto ir verslo vertinimą, kelių transporto priemonių vertinimo būdus ir instrukcijas. Transporto priemonės rinkos vertė priklauso ne tik nuo rinkos ir jos tendencijų, bet ir nuo markės, modelio, pagaminimo metų, ridos, komplektacijos, techninių parametrų ir būklės. Šie veiksniai yra pagrindiniai, į kuriuos nepriklausomi automobilių ekspertai turi atsižvelgti nustatydami automobilio ar kitos transporto priemonės rinkos vertę. Jei dirbate su nepriklausomu automobilių specialistu, automobilio rinkos vertės nustatymo procesas (dar vadinamas automobilio vertinimu) vyks greitai ir sklandžiai, jei pateiksite dokumentus, reikalingus automobilio apžiūrai ir įvertinimui ( transporto priemonės registracijos, nuosavybės dokumentų ir kt.) iš anksto sutartu laiku. Jei automobilis negali atvykti į biurą, iš anksto sutartu laiku į sutartą automobilio vietą atvyks ir nepriklausomas automobilių specialistas, tik dėl visko turite susitarti.

Ko reikia, kuomet atliekamas automobilio vertinimas?

Automobilis ir jo vertė rinkoje aptarti, tačiau kam viso to reikia, kam reikalinga rinkos vertė? Kaip atliekama automobilio apžiūra dauguma žino, tačiau kokius dokumentus reikia turėti? Automobilių ekspertas privalo asmeniškai apžiūrėti vertinamą turtą, nufotografuoti, nustatyti turto savininką, surinkti visą reikiamą informaciją apie vertinamą transporto priemonę (automobilį), t.y. svarbūs jo privalumai ir trūkumai, jei tokių yra,  bet kuris veiksnys gali turėti įtakos tiksliam ir sąžiningam rinkos vertės nustatymui. Dažnai yra nepriklausomi autoekspertai – turto vertintojai, kurie kreipiasi, kai reikia apskaičiuoti transporto priemonės žalą ar nuostolius po avarijos, kai nesutariama su draudimo bendrove dėl žalos dydžio. Nepriklausomas autoekspertas  taip pat atlieka šį vertinimo tipą – ekspertizę.  Transporto priemonės vertinimo darbų kaina nustatoma atskirai. Viskas priklauso nuo vertinimo tikslo; ką tiksliai reikia apskaičiuoti (automobilio rinkos vertė, likutinė vertė, priverstinio pardavimo vertė, žalos dydis, rinkos vertės praradimas); kur bus atliekama transporto priemonės apžiūra, t. y. ar į biurą atvažiuos automobilis, ar kur nors turi vykti mūsų nepriklausomas turto vertintojas ir kokią konkrečiai transporto priemonę reikia įvertinti. Turėdami visą šią informaciją profesionalai gali Jums pasiūlyti geriausias nekilnojamojo turto vertinimo darbų kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.