Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Bene kiekvienam darbingo amžiaus žmogui ne kartą gyvenime yra tekę dalyvauti atrankoje siekiant užimti pageidaujamą darbo poziciją. Daugumai  personalo atranka asocijuojasi su stresu, įtampa ir netikėtais darbdavio klausimais. Tačiau tinkamai pasiruošus dalyvavimas atrankoje gali būti žymiai lengvesnis ir keliantis mažiau neigiamų emocijų. Pasidalinsime patarimais, kaip pasiruošti darbo pokalbiui.

  • Pasiruoškite atsakymus į pagrindinius klausimus

Kiekviena personalo atranka neatsiejama nuo kandidatų patirties, išsilavinimo ir kompetencijų vertinimo. Net jei visus šiuos rodiklius nurodėte savo gyvenime aprašyme, būkite pasiruošę, kad darbo pokalbio metu darbdavys gali užduoti papildomų klausimų. Tai gali būti klausimai apie studijas ar prašymas smulkiau apibūdinti buvusiose darbovietėse atliktas pareigas.

  • Pasidomėkite įmonės veikla

Ruošdamiesi susitikimui su būsimu darbdaviu, pasidomėkite ne tik įmonės veiklos kryptimi, bet ir jos vizija, misija bei tikslais. Pokalbiu metu susiklosčius tinkamam kontekstui, paminėkite, kad įmonės tikslai ir misija jums priimtinos. Toks dėmesys darbo pozicijai taps dideliu pliusu ir įrodymu, kad esate rimtai nusiteikę ne tik tinkamai vykdyti pareigas, bet ir domitės įmonės požiūriu ir taikoma verslo politika. Juk personalo atranka – tai ir asmeninių kandidatų savybių vertinimas, kuriame žingeidumas ir motyvacija užima svarbią reikšmę.

  • Stenkitės išlikti emociškai ramūs

Kandidatas, spinduliuojantis gera nuotaika ir teigiamomis emocijomis visada bus pranašesnis už tą, kuris susikaustęs, neigiamai nusiteikęs ar net piktas. Be abejo, laidyti juokelių susitikimo metu taip pat nedera. Tačiau pozityvumo ir mandagumo derinys yra privalomas, norint palikti gerą įspūdį. Prieš susitikimą pakartokite sau mintyse, kad vykstate ne į tardymą ar jūsų trūkumų paieškas, o personalo atranka tėra gyvenimo etapas ir nauja galimybė. Toks mąstymas padės nesusikaustyti ir nugalėti stresą. Be to, prieš susitikimą pasistenkite išvengti ginčų ar bet ko kito, kas neigiamai veikia nuotaiką. Savaime suprantama, dalyvavimas darbo pokalbyje po konflikto  su kaimyne nesuteiks pakilios nuotaikos ir ramybės jausmo.

Šie patarimai naudingi visiems, besiruošiantiems darbo pokalbiui, nepriklausomai kokias pareigas norima užimti. Tiek būsimi vadovai, tiek kiti kvalifikuoti darbuotojai darbo pokalbio metu stengiasi sudaryti kuo geresnį įspūdį ir savo privalumais išsiskirti kitų kandidatų tarpe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.